Tırnak Kırılması Nasıl Önlenir? Tırnak kırılmalarının bir çok nedeni vardır. Bir çok kişi gündelik bakım sırasında tırnak bakımını ihmal eder. Tırnak bakımı düzenli yapıldığı taktirde tırnaktaki kırılmaların da önün geçilebilir.

Tırnak kırılmaları da saç kırılmaları gibi sağlık problemlerinden meydana gelir. Öncelikle ciddi bir rahatsızlığınız olmadığından emin olabilmeniz için bir doktora görünmenizde fayda var. Bir çok rahatsızlık gibi tırnak kırılmaları da vitamin ve protein eksikliğinden kaynaklanır. Bunun için doktorunuzun önereceği vitaminleri kullanmak sizin için yararlı olacaktır. Tırnak bakımı ve tırnak kırılmasını önlemek için birkaç pratik çözümle daha güçlü tırnaklara sahip olmanız mümkün.

Eğer çok kırılan ayrılan kopan bir tırnak yapısına sahipseniz tırnaklarınızın bol miktarda neme ihtiyacı var demektir. Gün içerisinde çok fazla sıcak – soğuk suya ve deterjana maruz kalan tırnaklar nemini kaybeder ve kuruyup kırılmaya başlar öncelikle bol sıvı tüketin ve tırnak bakımı için içerisinde zeytin yağı ve argan yağı gibi doğal yağlar bulunan tırnak koruyucu el kremleri kullanın. Gece bakımı önemli olduğundan uyumadan önce muhakkak tırnak yoğun nemlendiren bir el kremi kullanın. Böylece gece boyu tırnaklarınız nemlenir ve daha kolay beslenir ve güçlenir. Bir diğer yöntem ise tırnak yapısını güçlendirme bunun için yapacağınız yöntem çok basit gece yatmadan önce ellerinizi 15 dakika ılık suda bekletin ardında limon yağını bir pamuk yardımı ile tırnak etinizden başlayıp masaj yaparak yağı tırnaklarınıza yedirin. Ardından el kremi sürün bir gece bekletin haftada 3 kez uyguladığınız bu bakım tırnak etlerinizi ve tırnaklarınızı güçlendirecek ve çabuk uzamasını sağlayacaktır.