Saçtaki Elektriklenme Nasıl Önlenir, Aslında çok önemli gibi görünmeyen saçta elektriklenme, bir çok kadının kabusu olabiliyor. Saçta elektiriklenmenin en önemli nedeni nemsiz saçtır. Saçın elektriklenmesine neden olan bir diğer etken ise yanlış yıkama ve kurutma teknikleridir.

Saç elektriklenmesi nasıl önleyebiliriz?  Birkaç basit işlemle saçtaki elektriklenmeyi önlemek aslında mümkün. İlk olarak saç tipine uygun şampuan ve saç kremi seçimine dikkat etmelisiniz ve kullandığınız içeriğinde alkol ve sülfat olmayan doğal ürünler tercih etmelisiniz. Yıkama sırasında saçınızı fazla hırpalamıyın ve saçınızı yıkadıktan sonra soğuk su ile son kez durularsanız nemin saçınızda kalmasını sağlamış olacaksınız böylelikle. İlave olarak Banyo sonrasında durulanmayan saç kremi kullanabilirsiniz. Banyo sonrasında havlu ile saçınızı yumuşak hareketlerle kurulayın. Nemi uzun süre saçınızda tutmak isterseniz saçı ağırlaştırmayan argan yağı içerikli bakım ürünleri de kullanabilirsiniz. Saçınıza mümkün olduğu kadar fön, saç şekillendirici ve düzleştirici kullanımını minimuma indirin.

Bu adımları takip ettiğiniz taktirde kısa süre içinde saçlarınız da oluşan elektriklenmenin kaybolduğunu fark edeceksiniz. Bunlara ilave olarak Oriflame Kozmetiğin elektriklenmeyi önleyici şampuan ve saç kremi ürünlerini de kullanarak çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.