Oriflame üye Bulma Yöntemleri, Oriflame kozmetiğe üye oldunuz ve artık oriflame ile düzenli çalışmayı hedefliyorsanız, Öncelikle üye bulmanız ve alt ekibinizi kurmanız gereklidir.

Çevrenizde yaşayan insanlar ilk başlarda ön yargılı yaklaşacaklar ve sırf bu işi yaptığınız için size karşı tavır sergileyen, kozmetikle para damı kazanılır diyenler olacaktır. Size karşı oluşan bu ön yargıyı kırmanız ve inandığınız gerçekleri ispatlamak istiyorsanız tüm bunları görmezden gelerek önünüze bakmayı bilmelisiniz. Bu aşamada en çok zorlanacağınız kısım, eğer fazla bir çevreniz yoksa ve sosyal bir insan değilseniz, yeni üyeler bulmakta sorun yaşayacaksınız.

Son zamanlarda sıkça kullanılan ve yeni insanlara ulaşmanızı sağlayacak tek gerçek öncelikli olarak sosyal platformlara (facebook, instagram, twitter) yönelmeniz olacaktır. Fakat bu platformların bir çoğunda sizin gibi yüzlerce insan da üye bulmak için sürekli bir çaba sarf etmektedir. Sosyal platformlar dışında ise kendi sitenizi açarak ve sitenizi google aramalarında yükselterek (tecrübe gerektirir) daha da ötesi google adwords’a ücretli reklam vererek sitenize yeni kişiler çekebilir ve üye olmalarını sağlayabilirsiniz. Ancak tüm bunların tecrübe ve maddi kaynak gerektireceğini baştan belirtelim.

Yukarıda belirttiklerimizin dışında ise en pratik yöntemler, oturduğunuz bölgede arkadaş çevrenizi çay’a davet ederek, cafe tarzı bir yerde yeni misafilerinizi ağırlayarak oriflame iş imkanlarını onlara anlatmak veya Bulunduğunuz bölgede kurulan semt pazarında küçük bir stand açarak (ürün satışı yapmadan) yeni kişilere ulaşabilirsiniz. İnsanlarla birebir kurduğunuz diyalog ve işinizi sunuş şekliniz bu aşamada çok önemlidir.

Yazımızda da belirttiğimiz gibi oriflame üye bulma yöntemleri sizin isteklerinize göre değişebilmektedir. Gerçek anlamda para kazanmak istiyorsanız alt ekip kurmanız ve seviye atlamanız çok önemlidir.