Oriflame pure skin yüz temizleme jeli, ile yüzünüzün gün içinde karşı karşıya kaldığı dış etkenlerden kurtulmanız için en iyi ürünlerin başında gelmektedir.

Oriflame Yüz temizleme jeli, cilde derinlemesine bir temizlik sunarak, cildinizi kir, makyaj ve gün içinde yaşadığınız diğer dış etkenlerden arındıran kozmetik bazlı üründür. Cilt tiplerine göre kozmetik ürünler değişiklik gösterdiğinden, bunun için cilt temizliğini cildi yıpratmadan daha yumuşak bir şekilde gerçekleştirmeniz ve cilt tipinize uygun üretilen yüz temizleme jellerini tercih etmeniz gerekmektedir. Göz çevresi ve göz makyajı için ise özel temizleyiciler kullanılmalıdır. Makyaj temizleyici ürünleri göz hizasından başlanarak yukarıdan aşağı olacak şekilde uygulanmalıdır. Göz makyajını temizlemek için ise nemli pamuk üzerine dökerek uygulayınız. Sonrasında göz çevresini ve yüzünüzü ılık su  ile durulayıp, göz çevresine uygun bir göz kremi kullanınız.

Yüz temizleme jeli ciltte uzun süre bekletilmesi uygun değildir. Nemli cilde masaj yapılarak uygulanmalı, daha sonrasında su ile hızlı bir şekilde durulanmalıdır. Oriflame Yüz temizleme jeli ile makyaj temizlemek oldukça başarılı sonuçlar doğurmaktadır. Ayrıca yüzünüzde makyajdan oluşabilecek olan yağlılığı engelleyecek, gözeneklerin açılmasını sağlayacaktır.  Kimyasal özelliği ile bilinen yüz temizleme jelinin, rimel ve far gibi makyaj alanlarını temizlenebilir.