Mat Ruj Sürme, Sezon trendi olan mat ruj nasıl yapılır? Sorusunun cevabı aslında çok basit iki yöntem ile evde kullandığınız parlak rujlarınızı mat bir ruja dönüştürmek yada direkt olarak dudağımıza mat ruj uygulamak.

İlk olarak dudak bakımı ile başlayalım. Dudak peeling yapalım. Diş fırçasını dudaklara yavaş hareketlerle uyguladığınızda anında sonuç alacaksınız ölü derinin arındığını fark edeceksiniz. Ancak bu işlemi yaparken dudaklarınızı tahriş etmemeye dikkat edin. Çok kuvvet uygularsanız dudaklarınız tahriş olacaktır.  İkinci adım dudak bakımı bunu da yine evde kullandığınız dudak balmı veya dudak bakım kremi ile yapabilirsiniz. Dudak balmı hem dudaklarınızı nemlendirecek hemde mat rujun daha dolgun gözükmesini sağlayacak. Dudak bakımınının ardından ilk yöntem olan dudak kalemini önce çerceve sonra tüm dudağa uygulayarak mat bir ruj elde etmiş olacaksınız. İkinci bir yöntem ise dudak bakımı ve nemlendiricinin ardından dudak kalemi ile çerçeve çiziyoruz arkasından kullandığınız,  istediğiniz renkteki rujunuzu sürüyosunuz ve ardından evde kullandığınız parlak olmayan bir allığınızı fırça yardımı ile rujun üzerini kapatacak şekilde sürüyoruz. Sürme aşamasında rujunuzun matlaştığını göreceksiniz.

Böylelikle mat bir ruj elde etmiş olacaksınız, allık ile sabitlediğimiz ve matlaştırdığınız rujunuz daha kalıcı olacaktır. Tabi tüm bunları uygulamak yerine hazır oriflame mat ruj ürünlerini de kullanarak mat dudaklara sahip olabilirsiniz. Daha çekici ve dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız sizde mat ruj uygulamasını mutlaka denemelisiniz.