Kozmetik Satarak Para Kazanma, Ek iş yaparak para kazanmaya ihtiyacınız varsa, evden veya gün içindeki boş vakitlerinizi değerlendirerek kozmetik satışı yapmak, etrafınızdaki kişileri üye yaparak, yeni üyeler bularak para kazanmanız mümkün.

İlk bakışta zor bir süreç gibi gelse de, çevrenizden ve arkadaşlarınızdan mutlaka duymuşsunuzdur, A kişi oturduğu yerden bu kadar para kazanıyor yada kozmetik satarak para kazanıyor gibi. Kozmetik satışı yaparak çok para kazanmak elbette mümkün ama her işte olduğu gibi bu işte de en başta emek vermeniz ve sabır göstermeniz gerekmektedir. Aksi taktirde başarılı olamadığınız gibi kendinize olan öz güveninizi de kaybetmiş olursunuz. Bu sebeple kozmetik ile para kazanma ‘ya başlamadan önce firma seçimi ve çalışacağınız üst danışmanın bilgi birikimi sizin başarılı olmanız için en büyük sebeplerin başında gelmektedir.

Firma Seçimi

Türkiye de katalog üzerinden satış fırsatı sunan birçok kozmetik firması bulunmaktadır. İsmi duyulmayanlar olduğu gibi yıllardır hizmet veren firmalar da mevcuttur. Dilerseniz en başta bu firmaların çalışma sistemine kısaca bakalım.

  • Oriflame Kozmetik: Dünya genelinde 70’ten fazla ülkede aktif olarak 40 milyon aktif üyesi olan, tüm ürünleri %100 doğal olan ve kimyasal madde içermeyen, Kazancını ve verilen emeği her kademedeki üyesi için eşit dağıtan Kozmetik devi bir firma. Sadece en üst kademedeki üyelerine kazanç sunmayarak, en alt üyesine de aynı oranda kar dağıtan Oriflame Kozmetik Dünya daki bir çok marketing firmasının örnek alarak uyguladığı bir sisteme sahiptir. Üyelerine para kazanmak dışında, Emeklilik ve Sigorta imkanı sunan Oriflame kozmetik ile isterseniz ileride sahip olduğunuz seviye ve haklarınızı çocuklarınıza miras olarak bırakabilir, çocuğunuz veya eşiniz sizin kaldığınız seviyeden alt ekiple beraber para kazanmaya devam eder. Kısaca Profesyonel olarak verdiğiniz emeğin karşılığını misli misli alırsınız.
  • Avon Kozmetik: Çevrenizden sıkça duyduğunuz bir kozmetik firmasıdır. Güzel güzel mankenleri kullanarak televizyon reklamları verirler, her yerde bir danışmanı vardır. Ancak kime neyi nasıl sattıklarını bile bilmezler. Ortak amaç sadece para kazanmaktır ve Parayı kazanan sadece en tepedeki isimlerdir. Bu yüzden çevrenizde avon satışı yapan birçok kişinin başarısız olduğunu ve bir süre sonra bu işi bıraktığını görebilirsiniz.
  • Amway Kozmetik: Türkiye deki sıcak satış ağını görerek son yıllarda az da olsa ismini duyduğunuz bu firma, fiyatlarının çok pahalı olmasını bir yana bırakın, kozmetikçimi, elektronkçimi yoksa tencerecimi belli değil. Bir çok dalda yer almasından Türkiye de kalıcı olmayacağını açık ve net söyleyebiliriz.
  • Huncalife Kozmetik: Kozmetikte tamamen bir devir açan bu firma İSLAMİ KOZMETİK sloganıyla Ülkemizde her zaman olduğu gibi aşırı sağ kesimi hedefleyen bir algıyla, İslami terimini kullanarak insanımızın algısıyla oynamaktadır. Lütfen biraz okuyalım, bilgi edinelim  ve bu sakallılara değerlerimizle oynamaları konusunda pirim vermeyim.
  • Farmasi Kozmetik: Ne olduklarına daha kendilerinin bile karar veremediği bir firma.
  • Dore Kozmetik: Kendi halinde bir kozmetik firması ancak kalıcı olamayacağı şimdiden belli maalesef.

Kazanç Oranları

Türkiye de aktif ve çoğunluk olarak kullanılan Oriflame ile avon karşılaştırılmıştır.

Oriflame Kazanç Miktarı:

Satış karı: %30 – %35 – %40

Alt Ekip Kar’ı: Danışman Seviyesi – 150 ₺ & 1200 ₺ , Direktör Seviyesi – 1500 ₺ & 4000 ₺ +Sigorta + Pirim

Avon Kazanç Miktarı:

Satış karı: %20 – %25 – %30

Alt Ekip Kar’ı: Danışman Seviyesi – 150 ₺ & 450 ₺ , Lider Seviyesi – 1200 ₺

Yukarıdaki örnek ve açıklamalarımızda da görüldüğü gibi Kalıcı ve uzun vade de gerçek anlamda kozmetik ile para kazanmak istiyorsanız seçim yapacağınız firma hiç kuşkusuz Oriflame Kozmetik firması olmalıdır. Enin olun verdiğiniz hiçbir emeğiniz oriflame ile karşılıksız kalmayacaktır. Hemen ücretsiz üyelik ve ücretsiz katalog için aşağıdaki linke tıklayınız yada sağ tarafta bulunan hızlı üyelik formunu kullanın.

https://www.oriflamesiparis.comoriflame-uye-olun