Kaş Dökülmesi Nasıl Önlenir? Yüzünüze uyguladığınız her kozmetik ürününün size bir geri dönüşü olduğunu bilmeniz gerekir. Güzelleşmek uğruna cildimize sürdüğümüz kalitesiz makyaj ürünleri sonucunda kirpik ve kaşlarınız da zaman içinde dökülmeler ve seyrelmeler olabilir. Sizde bu sorunlardan muzdaripseniz aşağıda belirteceğimiz önerileri dikkate almalısınız. Aksi taktirde dökülen kaşlarınızı bir daha geri getiremezsiniz.

Kaş dökülmesi sorunu yaşıyorsanız öncelikle göz çevrenize uyguladığınız kimyasal içerikli kozmetik ürünlerinden vazgeçmeniz, kaliteli ürünler kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kalitesiz ürünleri kullanmaya devam etmeniz halinde vereceğimiz bilgiler hiçbir işinize yaramayacaktır. Bunun dışında öncelikle kaşlarımızın neden döküldüğünü tespit etmemiz gerekir. Eğer seyrek bir kaş yapımız varsa bu tespite gerek yoktur ama sıkı olan bir kaş yapınız mevcut ise kaşlarınızın neden döküldüğünü bilmeniz ve bu hususa en azından bir süre dikkat etmeniz gerekir. Bunların dışında kaşlarınız için uygulayacağınız doğal yöntemlerin başında zeytinyağı ve badem yağı ön plana çıkmaktadır. Gün içinde yada gece yatarken kaşınıza uygulamanız ve parmak ucunuzla bastırmadan yaymanız gereklidir. Eğer kalıcı bir çözüm arayışınız varsa da kaşlarınıza kalıcı dövme uygulaması gibi ek işlemler yaptırabilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kaş dökülmesi için öncelikle ana sorunu bilmeniz sizlere çözüm aşamasında yardımcı olacaktır. Sürekli bir kaş şikayetiniz mevcutsa kalıcı uygulamalara göz atarak bu uygulamalara yönelebilirsiniz. Tabi ki tüm bunların yanında da kaliteli, kimyasal içermeyen makyaj ürünlerini kullanmanızı öneriyoruz.