Kalıcı Oje Nedir, Son zamanlarda sıkça duyduğumuz kalıcı oje; Özel UV makineleriyle tırnağa 3 aşamalı olarak uygulanan ojenin ortalama 14 güne kadar kalıcı olmasını sağlayan işleme kalıcı oje denir.

Günlük hayatın koşuşturmacası içinde tırnaklara yeterli özeni göstermek zaman alabilir. Devamlı bozulan ojeleri yenilemek can sıkıcı hale gelebilir ve bazen de bu işlemi yapmamayı tercih edebiliriz. Bir çok markanın üretimini yaptığı kalıcı ojeler özellikle son zamanlarda oldukça popüler. 30 dakikada yapılabilen kalıcı ojeler, çeşitli renkleriyle de kadınların arasında yaygınlaşmaya devam etmekte. Kalıcı oje uygulamasını yapacak kişiler alanında uzman olmalıdır. Vücudunuza nasıl bir dövme yaptırırken çok titiz bir dövmeci seçimi yapıyorsak kalıcı oje uygulaması yaptırmadan da bu uygulamayı yapacak kişinin profesyonel tecrübesi olup olmamasına dikkat edilmelidir.

Kalıcı oje uygulaması öncesi tırnak etleri dikkatlice alınır ve kalıcı oje bu kısımlara kesinlikle değdirilmez. Kalıcı oje, ince katmanlar şeklinde sürülmelidir ve hava alıp bozulmaması için tırnak uçlarına kilitleme yöntemi uygulanır. Yaptırdığınız kalıcı oje uygulamasından sıkıldığınız taktirde silme işlemi yine uzman kişilerce yapıldığı yerde çıkarılmalıdır.