Bronzlaşmak İçin Tavsiye Nelerdir? Her bakımlı kadının hayalinde bronz bir tene sahip olma isteği mevcuttur. Özellikle yaz aylarında ön plana çıkan bu isteğimiz sonucunda çok kısa zamanda bronz bir tene sahip olmak için aceleci davranırız ve cildimize çok büyük hasarlar verebiliriz. Uzun saatler süren güneş ile temas yada solaryum cihazlarında geçirilen fazla vakit dış görüntümüzü güzelleştirse de cildimize fazlasıyla zararlıdır. Peki böyle bir durum da sağlıklı bronz bir ten için neler yapabiliriz birlikte inceleyelim.

Öncelikle Bronz bir tene sahip olmak için karar verdiyseniz uygulayacağınız basit adımlar ile hem daha çabuk hemde sağlıklı bir şekilde bronz bir tene kavuşabilirsiniz. İlk olarak 1 aylık gibi bir çizelge ayarlamamız ve bu çizelgeyi aralıksız bir şekilde uygulamamız gereklidir. Güneşlenme gibi bir fırsatınız olduğunu düşünürsek yapmanız gereken saat 10 ile 15 arası hariç cilt tipinize uygun en az 30 faktörlü güneş kremi uygulayarak güneş ışınlarından faydalanmaktır. Bu sayede vücudumuz yavaş yavaş kızaracak ve bize bronzlaşma için zemin hazırlayacaktır. Burada unutmadan belirtelim eğer güneşlenme sonucu cildinizde soyulmalar meydana geliyorsa faktör seviyesini arttırmanız sizin için daha iyi olacaktır. Güneşlenme dışında uygulayacağımız ikinci adım ise solaryum desteğidir. Hafta da 2 veya 3 defa sabah 10-12 arasında solaryum uygulaması ve devamında saat 17 gibi 2-3 saatlik bir güneşlenme daha hızlı bir bronz tene sahip olmanızı sağlayacaktır. Belirttiğimiz gibi 1 ay boyunca haftada 2 defa solaryum ve hergün birkaç saatlik güneşlenme ile en fazla 3. hafta da çikolata gibi bir tene sahip olabilirsiniz.

Yukarı da verdiğimiz tavsiye cilt tipleri için değişiklik gösterebilir ve cildinize zarar verebilir. Kendinize en uygun seçeneği belirlemek için uzman desteği alabilir yada deneme yanılma yöntemi uygulayabilirsiniz.