Argan Yağı Ne İçin Kullanılır, Argan yağı sadece Fas’ta yetişen, argan ağacının meyvelerinden elde edilir. İçergin de bol miktarda E vitamini bulunur ve bu vitamin, yağda çözülebilen ve antioksidan özelliği bulunan bir kimyasal yapıya sahiptir.

Arğan yağı ne için kullanılır birlikte inceleyelim. Bir çok faydası olan argan yağının kullanım alanı da bir o kadar zengindir. Başlıca örnek vermek gerekirse;

– Cildin yaşlanmasını önleyerek kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur. Cildin sıkılaşmasında etkili bir rol oynar bu nedenle doğum sonrası çatlakları gidermeye yardımcı olur.

-Sivilceler için de etkili bir yöntemdir. İçeriğindeki yağda çözünebilen antioksidan etkiye sahiptir.

-Göz altında oluşan kırışıklıkları giderir.

-Yıpranmış, kırılmış ve hasarlı saçlar için iyileştirici özelliği olduğu gibi parlaklık da vererek donuk görüntüyü yok eder. Saçları besler ve hızlı uzamasını sağlar. Ölü saç derisini yeniler. Kepeğe karşı önleyici özelliği vardır. Saç dökülmesini engeller.

– Sürekli kırılan tırnaklarda düzenli kullanım sonucu etkilidir ve tırnak yapısını güçlendirir.

Argan yağı bir çok alanda kullanılan günümüzde de etkisi kanıtlanmış bir ürün olarak bir çok kozmetik firmasının da çok sık kullandığı doğal bir yardımcıdır. Kozmetik alanında bir çok kozmetik firması tarafından bir çok kozmetik ürünlerinde de argan yağı kullanımı oldukça yaygındır. Her derde deva niteliğindeki argan yağı, kullanım alanı çok geniş olduğundan fiyatı da bir o kadar yüksektir. Bu nedenle piyasa da argan yağı adı altında çok cuzi rakamlara satılan ürünlere aldırış etmeyiniz.