Sivilce Kapatıcı Makyaj Önerileri, Özellikle genç bayanların başlıca sorunu olan akne ve sivilceler den kusursuz bir makyajla nasıl kurtulacağınızı öğrenmek ister misiniz? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. İsterseniz hemen vakit kaybetmeden başarılı bir makyaj ile nasıl sivilcelerinizin rahatsız edici görüntüsünü gizleyeceğinize bir göz atalım.

Makyajınıza başlamadan önce her makyaj öncesi yapılması gereken yüz temizliğini yapmalısınız. Yüzünüzün yağdan ve kirden arınması için ılık su yeterlidir. Nemli olan yüzünüze cilt tipinize uygun olan fondöten ve bir ton daha olan kapatıcıyı yüzünüze uygulayın. Kapatıcı uygulanırken sivilce bulunan yada gizlemek istediğiniz yerlerin üzerine kalın uçlu makyaj fırçası ile daireler şeklinde uygulayın ve sivilcenizin bulunduğu yer ile cilt tonunuzun aynı renkte göründüğüne emin olana kadar uygulayın. Yüzünüzde ki sivilceleri kapatıcı ile gizleme işlemi bittiyse pudra ile sorunlu bölgelere çok az uygulayacak şekilde pudranızı sürün ve yaptığınız işlemi gün boyu kalıcı olmasını sağlayın. Bu noktada bir detay verecek olursak, sivilce yada sorunlu yerin göze batmasına engel olmak için gözlerinize yada kaşlarınıza makyaj yaparken daha ağır tonlar kullanarak, dikkat dağıtır ve ilgiyi o bölgelere yoğunlaştırmış olursunuz.

Sivilce kapatıcı makyaj önerileri de yukarıda anlatılmıştır. Ancak problemli olan cildinizde ki bölgeler üzerinde makyaj veya kimyasal içeren malzemelerin uzun süre kalmasına engel olmanız gerekir. Bu tür malzemeler cildinizde uzun süre kalırsa, hem iyileşme süreci uzar, hemde gözenekler kapalı kaldığından cildiniz nefes alamaz. Bu da beraberin de bir çok cilt sorunu getirebilir.