Saç Diplerinde Oluşan Yaralar, Saçlarınız da boyama sonucu yada kullandığınız saç bakım ürünlerinin kalitesiz olmasından dolayı saç derisi ve saç diplerinizde yaralar oluşabilir. Saçınız da oluşan yaralar zamanla kabuklanmaya bağlı olarak saçlarınız da kepek oluşmasına da neden olabilir. Tüm bunlara çözüm arıyorsanız, bu soruna nasıl çözüm bulabileceğinizi belirtelim.

Öncelikle saçlarınızı eğer boyatıyorsanız, boya işlemine en az iki ay ara vermenizi öneriyoruz. Ayrıca saçlarınızı boyattığınız kuaförünüzde saç boyama işlemi yapılmadan sürülecek boyanın göz önünde kutusundan çıkarılarak uygulanmasını ve uygulanacak olan saç boyasının kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun dışında saçlarınıza uygulayacağınız saç bakım ürünlerinin kimyasal içermeyen organik ürün seçimi yapmalısınız. Organik saç bakım ürünleri için sitemizde bulunan oriflame saç bakım ürünlerini inceleyebilirsiniz. Doğal olarak saç diplerinde oluşan yaralar için ne yapabilirim derseniz aşağıda ki adımları da deneyebilirsiniz.

  • Bir su bardağı elma sirkesini kaynatarak içine ekleyeceğiniz ısırgan otunu soğutun ve süzün. Bu karışımı saç dipleriniz de oluşan yaralara masaj yaparak uygulayabilir sonrasında durulayabilirsiniz.
  • Günlük hayatta da kullandığımız aspirin ile maden suyunu karıştırarak saç diplerinize uygulayabilir, yarım saat sonra yıkayabilirsiniz.

Yazımızda da belirttiğimiz gibi saç dipleriniz de oluşan yaraların tekrar etmemesi için belirttiğimiz önerileri dikkate almalısınız.