Saç Boyası Nasıl Akıtılır, Kadınlar için saç boyası kişisel bakımın vazgeçilmezleri arasında yer alır. İçeriğinde kimyasal bulunduran saç boyaları güzel olduğu kadar meşakkatli bir iştir. Evde yaptığımız boyama işleminde çoğu zaman istediğimiz tonu yakalayamayız.

Açık tonlarda geri dönüş bir ton koyu veya bir ton açık renk ile tekrar boyayarak çözülse de en zor işlem koyu renk boyayı saçtan akıtmaktır. Bu işlem hem zor hemde saç için yorucu bir işlemdir. En doğrusu uzman bir kuaförden yardım almak ve akıtma işlemini daha güvenli bir şekilde yapmaktır. Siyah ve kızıl tonlar saçtan akıtılması en zor renklerdir. Evde yapabileceğiniz, saça zarar vermeden birkaç saç boyası akıtma yöntemleri  işlemlerini birlikte inceleyelim. Beyaz sabun ile saçlarınızı yıkarsanız zamanla saç boyasının aktığını göreceksiniz. Bir diğer doğal yöntem ise bir su bardağı sıkılmış limon suyu ile saçlarınızı banyodan sonra durulayın 15 dakika bekletin ve ılık su ile tekrar durulayın. Şaç boyanızı bu işlemler ile birkaç tona kadar açmış olacaksınız ama maalesef doğal yöntemlerle saçınızı doğal rengine geri getirmek imkansızdır. Bu nedenle emin olmadığınız yazılara inanıp saçınızda deneme yapmamanızı öneririm. Sonuç itibari ile saça uygulanan kimyasal boyayı %100 çıkarmak imkansızdır. Farklı işlemler saçınızda farklı kalıcı sorunlar çıkarabilir. Saç canlılığını kaybedebilir kuruyup dökülme ve bir çok sorunla baş başa kalabilirsiniz.

Boyalı saçlar bakımı en zor olan şeydir. Saç tipinize uygun doğru şampuanı kullanmanız Saçınızı korumaya yardımcı olacaktır. Saç kremleri saçın nem oranını dengelemeye yardımcı olur. Argan yağı tüm saç tipleri için uygun ağırlaşmayan bir bakım malzemesidir. Bu nedenle kalitesinden emin olduğunuz güvenilir markaları tercih etmenizde yarar var.