Porselen Makyaj Nedir, Gelişen teknoloji ile birlikte üretilen çok çeşit ve üstün kalite makyaj malzemeleri de makyaj konusunda hayatımızda farklı bir yere oturdu. Bunlardan bir tanesi olan porselen makyaj nedir sorusunu birlikte inceleyelim isterseniz.

Aslında normal makyajdan bir farkı olmayan makyajın farklı yanı makyaj pudrasının taş pudra olmasıdır. Taş pudrasının sulandırılarak yüze sürülmesi ile kalıcılaştırılır. Çok doğal olmakla birlikte mat görünümle ön plana çıkar. Profesyonel kişiler tarafından yapıldığında 48 saate kadar kalıcılığı artar. Suya ve dış etkenlere dayanıklıdır. Esas amacı yüzde yanık izi yara izi ve doğum lekesi olan kişilere uygulamaktır. Günümüzde kullanım alanı artan porselen makyajın düğün ve özel günler için yaptırdıkları bilinse de bir çok kişi tarafından tercih edilen porselen makyaj gündelik hayatta da yerini alacağa benziyor. Porselen makyajın aşamaları ve yapımını şöyle sıralıyor uzmanlar. Öncelikle cilt temizliğinizi yapmanız öneriliyor. Bunun için ilk adımda cildi ölü derilerden arındırmak peeling gerekiyor. İkinci adım cilt sıkılaştırı toniklerle cildi rahatlatmak. Üçüncü adım cildt tipine uygun nemlendirici ile cildi beslemek. Bu aşamalardan sonra cilt tipine uygun bir makyaj bazı ile ciltteki pürüzsüzlüğü sağlamak. Sonrasında göz altı ve gölge olan bölgelere kapatıcı uygulamak sondan bir önceki aşama ise fondötenle cildi eşitlemek. Son adım pudra taş pudrayı sulandırarak cılde eşit dağıtmak kalıcılığı ve matlığı sağlıyacaktır. Bunların ardından göz makyajı ile porselen makyaj uygulamasını bitirebilirsiniz.

Porselen makyaj hem uygulaması hem de ciltten temizlemesi zahmetli bir iş olduğunu düşünürsek işi profesyonel kişilere bırakmak daha akıllıca olur.