Türkiyede katalog üzerinden satış yapıldığında ilk akla gelen Oriflame ve Avon Kozmetik arasındaki farkı Oriflame ile Avon Arasındaki Fark yazımızda açıklıyoruz. Yazımızı okuduktan sonra hangi firma sizleri kullanıyor, hangi firma da size gerçekten kazanç ve kariyer sağlıyor siz karar verin.

Avon Kozmetikte Danışman Olmak

Sadece satış yapar üye kaydetme hakkı yoktur.Takım öncüsüne bağlıdır. 3ay üyelik hakkı vardır. Ürün garantisi, yani ürün iade ve değişim hakkı vardır. Ama takım öncüsü ve bölge sorumlusu buna izin vermezler. Satış yapmaları konusunda kota ve baskı uygulanır. Grup primi ve basamak kazancı yoktur. Satış karı indirimli ürünlerde %25 indirimsiz ürünlerde %33tür.

AVON TAKIM ÖNCÜSÜ Üye yapma yetkisi vardır. Belirli satış kotasını sağlaması gerekir. Üye kaydını kendisine verilen belirli bölge(ilçe)de yapabilir. Bölgesinin dışındaki başka il ve ilçelerde kayıt yapamaz. Kayıtlı danışmanlarına kendisine verilen satış kotasını paylaştırır ve bu satışı sağlatmak görevidir. Üyelerinin borcunu ödetmek en önemli görevidir. Çünkü borcunu ödemeyen üyesinden prim kazanamaz. Her ay grubuna üye kayıt kotası verilir. Bölge sorumlusu tarafından yönetilir. Takım öncüsü herhangi bir sebeple il değiştirirse ekibi elinden alınır. Gittiği ilde aynı büyüklükte başka üyeler verilir.(tabi o üyelerle uyum sağlamak ve büyütmek takım öncüsünün yeteneğine bağlıdır.) Grubunda %3 ile başlar. Maksimum en yüksek prim oranı %6 dır. Tabi bu arada bu primi borcunu zamanında ödeyen üyelerinden kazanır. Avon da herkes aynı haklara sahip değildir. Danışman, takım öncüsü ve bölge sorumlusunun hakları farklıdır. Miras bırakılamaz.

Oriflame Kozmetikte Danışman Olmak

Danışmanın 12 ay üyelik süresi vardır. Danışman istediği bölgeden, istediği ilden hatta uluslararası kayıt yapabilir. Tamamen özgürdür. Hiçkimsenin yönetiminde ve baskısında olmaz. İsterse sadece ihtiyaçlarını alır, isterse üye kaydedip grubunu kurar ve %21 e varan grup primi ve bunun ilerisinde ise dolar ödülleri kazanır. Üyelerinin borçlarından sorumlu değildir. Satış ve satış kotası yoktur. Kayıt kotası da yoktur. Her danışmanın ünvanı ne olursa olsun aynı haklara sahiptir. Satış yaparsa her üründe net kar %30 dur.

Danışmanın grubunu kimse elinden alamaz. Herkes kendi çalışmalarının karşılığını alır. Sistem son derece adildir. Grup ve kazancı miras yoluyla mirasçılara bırakılabilir. 1000 dolardan 1.000.000 dolara kadar ödül kazanılabilir. Yılda 2 kez yurtdışı seyahatlere katılabilir.

1.500 ytl satışta avon kazancı (indirimli ürün) %25 kar : 375 tl Grup primi yok

1500 ytl satışta oriflame kazancı Satış karı %30 dan 375 tl Grup primi 118 tl Toplam kazanç 568 tl

Ayrıca Oriflame

Ürün garantisi fatura tarihinden itibaren 30 gündür. İthaldir

– Sağlık bakanlığının izniyle Türkiye”ye girer ve satılır. Bitkisel içeriklidir

– Kimyasal ve hayvansal içerik bulunmaz

– Hayvanlar üzerinde test edilmez. Gönüllü insan denekler üzerinde test edilir.

Kalitesi yüksek,fiyatı uygundur,doğrudan satış derneğine üyedir.

Zengin ürün çeşidi (yaklaşık 600) dış ambalajı doğaya dönüşümlüdür. Ürün üretim tarihinden itibaren 30 ay boyunca kullanılabilir.

Ödeme süresi 21 veya 18 gündür. Faturalarınızı ptt 1602234 oriflame hesabına kendi üye no”nuzu bildirerek,veya türkiye işbankası 1135 şube 172909 a eft veya havale yapabilirsiniz.

Ya da siparişlerinizi internetten sipariş anında kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

12 ay üyelik süresi vardır.

Her ay sipariş verme zorunluluğu yoktur.

Herhangi bir alışveriş limiti yoktur.

İstediğiniz kadar ve istediğiniz sayıda sipariş verebilirsiniz.

Firmanın size tanıdığı 320 liralık kredi hakkınız vardır. Bu sayede ürünleri önden para ödemeden alır sermayeniz olmasa da satış yaptıktan sonra firmaya geri ödeyebilirsiniz.

Kargo ücreti yoktur. O aya ait bir özel 7 liralık kargo ücreti ödememe ürünü yazarız ve kargo ücreti ödemeden bir ürünümüz olur.

Sonuçta: Kendiniz ürünleri kullanmak, alışveriş yapmak üzere üye olursanız, ürünleri indirimli alırsınız. Satış yapmayı hedeflerseniz kar kazancınız olur, Sizin gibi ürün alacak, satacak ve sizi kopyalayarak üyeler bulduğunuzda, üyelerinizin de sizi kopyalayarak üyeler yapması durumunda ise bir işiniz olur ve hızla katlamalı kazanırsınız.

Başarmak ve yükselmek istiyorsanız birlikte hedefe ilerleyelim. Sitemizden kayıt olan herkese aylık üye desteği ve ilk aya özel tarafımızdan gönderilecek hediye ürün verilecektir.

Hemen oriflame üyesi olmak için: http://www.oriflamesiparis.com/oriflame-uye-olun