Nezaman Sosyal Paylaşım Platformu, merak ettiğiniz her türlü içeriğe sahip olan paylaşım sitesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Nezaman web sitesinde bulunan kategoriler Bilim, teknoloji, tarih, yaşam ve film konusu olarak karşımıza çıkmaktadır.

İnternet ağlarının hızla gelişmesiyle beraber hemen hemen her gün takıldığımız ve merak ettiğimiz her konuda arama yapma ve bilgi edinme çabamız sürmektedir. Bu nedenle gerek tarih yani geçmiş yaşantılar ve örnekler, gerekse de son çıkan teknolojileri takip ederek hem bilgimizi geliştirir, hemde yeni şeyler öğrenebiliriz. İşte tüm bunları gerçek anlamda kolay bir anlatım dili ile paylaşan açıklayıcı ve örnekler sunarak anlatan bir web sitesi ne zaman internet sitesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki bu sitede genel olarak yer verilen paylaşımlar nelerdir? gelin hep beraber bakalım.

Film Konusu

Çıktığı günden bu yana izleyiciler ve eleştirmenler tarafından beğeni görmüş IMDB puanı yüksek, izlenesi filmlerin ve yapımların tanıtılarak, bu filmlere ait hem oyuncu, hem imdb puanları, hemde film konusu hakkında detaylı bilgi veren bir kategori olarak karşımıza çıkmaktadır.

Teknoloji

Yazımızda da belirttiğimiz gibi günümüzde artık teknoloji çok hızlı bir şekilde ilerlemeye devam etmektedir. Teknolojinin son hızla ilerlemesi de bizlere yeni heyecanlar ve daha keyifli bir donanım sağlamaktadır. Durum böyle olunca bizlerin vazgeçemediği teknoloji donanım firmaları da boş durmayarak sürekli yenilikler peşinde koşuyor. Örnek vermek gerekirse Apple şirketinin düzenli olarak yeni teknolojilere uygun cihazlar sunarak kendini her zaman kullanıcılara hayran bırakması diyebiliriz. Mesela iphone 8 nezaman çıkacak diye merak eden bir çok kullanıcı bulunmaktadır. Samsung takipçileri ise Samsung Galaxy S8 nezaman çıkacak diye beklemektedir. Bu tamamen sevdiğimiz markaların bizlere yeni tasarımlar ile nasıl bir teknoloji sunacağı beklentimizdir. Bu nedenle teknoloji artık hayatımız bir vazgeçilmezi arasında yer almaktadır.

Bu konuya daha çeşitli örnekler vermek gerekirse, Dünyanın en iyi arama motoru google nezaman kuruldu, ilk telefon nezaman çıktı, ilk televizyon nezaman çıktı, ilk kamera ne zaman çıktı, 4k yayın ne zaman çıkacak gibi soruları da örnek verebiliriz.

Tarih

Hiç şüphesiz ki her insan Atalarının yaptığını yaşadığı hayatı merak etmektedir. Bu merak bazen aklımıza takılan bir soru sonucu bazen de bir okul ödevi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle Tarih ile ilgili bilmediğimiz her konu ve detayları tarih bölümünde arayarak bulabilirsiniz.

Bilim

Tartışmaya açık deneyler, insan ölümleri, biyolojik savaşlar gibi geçmişte Ülkelerin kendini farklı bir sınıfa sokmak için çabaladığı esrarengiz olaylar olarak karşımıza çıkmaktadır. Neden ve ne için yapıldığı bile bilinmeyen, anlam verilemeyen bu bilim deneylerine yine neezaman.com bilim kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesabı Arama (Social Search)

Sosyal ağların gelişmesiyle beraber artık hemen herkes beğendiği ve sevdiği yerli ve yabancı ünlüleri takip ederek onların paylaşımlarına destek verebilmektedir. Bu konuda en önemli sosyal ağlar olan Facebook, instagram ve twitter gibi hesapları kolayca bulabilmeniz için geliştirilen sosyal medya hesabı arama paneli sayesinde istediğiniz kişinin sadece ismini yazarak tüm sosyal medya hesabına kolayca ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken sevdiğiniz veya takip etmek istediğiniz ünlünün ismini yazarak arama butonuna basmak. İşte bu kadar kolay.