Makyaj Malzemelerinin Kuruması Nasıl Önlenir? Günlük hayatta sıkça kullandığımız makyaj malzemelerimizi kullandıktan sonra toplamayıp ve temizlemeyip olduğu gibi bırakmamız sonucu, makyaj malzemelerimiz hava alır ve kuruyarak kullanılmaz hale gelir. Peki bu durumda makyaj malzemelerinin kurumaması için ne yapmamız, nasıl önlem almamız gerekir.

Güzelliğimize dikkat ettiğimiz gibi kullandığımız makyaj ürünlerin de uzun ömürlü olması için onlara ayrı bir özen göstermemiz gereklidir. Acele ile yaptığımız makyaj sonucu kullandığımız malzeme için gerekli zamanı ayıramadığımız ve ayırmadığımız zaman sonucu birçok makyaj malzememizin kuruyarak kullanılmaz hale geldiği bildiğimiz bir gerçektir. Bu sebeple daha sonra olsa bile kullandığımız ürünlere bakım yapmalı onları uygun olan bir ortamda saklamalıyız. Bu aşamada dikkat etmemiz gerekenler;

  • Bakım Kremleri gibi kremsi içeriğe sahip olan tüm ürünlerimizi buzdolabında ağzı sıkıca kapalı bir şekilde saklayarak daha uzun süre kullanım sağlayabiliriz. Kullandığınız ürünün kapağı bozuk ise yada ağzı kapanmıyorsa sorun yok, çözüm çok basit. Bu tür ürünleri streç film ile sararak hava almasını ve kurumasını da önleyebiliriz.
  • Kuruyan tırnak ojelerimizi daha uzun süre kullanmak için kuruyan yada yoğunlaşan oje içerisine çok az miktarda su katarak ojenizin tekrar aynı kıvama gelmesini sağlayabilirsiniz.
  • Kullanmakta olduğunuz her türlü fırça ürünlerini işiniz bittikten sonra ılık su ile yıkayarak temizleyebilirsiniz. Bu sayede daha uzun bir kullanım ömrü olacağını unutmamalıyız.
  • Dudaklar için uyguladığınız rujunuzu direkt olarak değil de ince uçlu fırça ile sürmeyi deneyin. Bu sayede hem daha güzel dudaklara sahip olabilir hemde rujunuzu çok daha fazla kullanabilirsiniz.
  • Kuruyan far, maskara yada fondöten içerisine birkaç damla ılık su ekleyerek kuruyan ürünlerinizi tekrar kullanabilirsiniz.