Koltuk Altı Beyazlatma, Yaz aylarında daha çok ön plana çıkan koltuk altlarında oluşan kararmaları paylaşacağımız doğal yöntemler ile kısa bir süre içinde çözebilir, koltuk altı kararması sorununu çözebilirsiniz.

Özellikle bayanların yaz aylarında giydiği askılı ve sıfır kollu kıyafetler altında görünen koltuk altlarında ki kararmaları evinizde kolayca hazırlayıp uygulayabileceğiniz bir kaç basit adımla halledebilirsiniz. Dilerseniz öncelikle koltuk altı veya genital bölgede ki kararmalar neden oluşur kısaca onu açıklayalım.

  • Koltuk altı ve Genital Bölgenin traş edilmesi.
  • Sürtünmeden dolayı veya giydiğiniz ürünlerin alerji ederek cildinizi tahriş etmesi.
  • Hormon Değişikliği, Hamilelik, Ergenlik, Menapoz dönemine girilmesi.
  • Vücut temizliğinin yeteri kadar sağlanamaması sonucu vücudunuz da bakteri oluşması.

Koltuk altı ve Genital Bölge Kararması‘na sebep olan faktörleri öğrendikten sonra şimdi bu soruna nasıl çözüm bulacağımıza bir göz atalım.

  • İlk çözüm önerimiz en çok tercih edilen ve genel olarak olumlu sonuç yaratan pirinç karışımıdır. Evde kolayca hazırlayacağınız bu karışım ile 1 ay düzenli kullanmanız sonucu olumlu etkisini mutlaka göreceğinizi belirtelim. Pirinç karışımı için yapmanız gereken, 1 kahve fincanı pirinci, 1 çay bardağı suda yaklaşık 10 dakika ara ara karıştırarak pirinç nişastasının suya karışmasını sağlamaktır. Bu işlem sonucu sudaki pirinci süzün ve bu pirinç suyunu günde iki defa elinizle beyazlatmak istediğiniz bölgeye uygulayın. Kalan karışımı buzdolabında saklayarak tekrar tekrar kullanabilirsiniz.
  • İkinci çözüm önerimiz, Patates ile kararan bölgenin beyazlatılmasıdır. Nasıl olacak derseniz, Halka şeklinde dilimlediğiniz patetesi koltuk altı veya genital bölgenize ovarak 10 dk. uygulayın ve sonrasında ılık su ile durulayın.
  • Son olarak Karbonat ile kararan bölgeleri temizleyebilirsiniz. Karbonat doğal bir beyazlatıcı özelliğine sahip olduğundan, evde kullanmadığınız hafif nemli bir diş fırçası yardımı ile karbonatı koltuk altı veya genital bölgenize çok bastırmadan (cildinizi tahriş etmeden) daireler şeklinde uygulayın. Bu sayede özellikle ter önleyici, roll-on gibi kullandığınız kimyasal ürünlerin vücudunuz da bıraktığı atıkları da temizleyebilirsiniz.

Yukarıda da açıkça belirtiğimiz gibi bu tavsiyeleri tek tek veya beraber uygulayıp istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Koltuk altı beyazlatma, genital bölge beyazlatma için tek dikkat edeceğiniz husus, kesinlikle bu yöntemleri tahriş olmuş, yara almış bölgeye uygulamayınız. Aksi taktirde cildinize daha çok zarar verirsiniz.