Kirpik Uzatma, Bir kadını öne çıkaran en önemli detay gözleridir. Gözlerinizi ise ilgi odağı haline getirmek için sağlıklı kirpiklere sahip olmanız gereklidir. Kadınlar da sıkça karşılaşılan kirpik dökülmesinin an nedeni, kullanılan makyaj ürünlerinin kalitesiz olmasından kaynaklıdır. Peki bu aşamada kirpiklerin eski haline gelmesi için ne yapabilirim diye düşünüyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Sağlık sorunları yada kalitesiz makyaj ürünleri kullanımı sonrasında dökülen kirpiklerinizi eski haline getirebilmek için öncelikle bu makyaj ürünlerinden kurtulmanız gereklidir. Bununla beraber saçlarınızı ve kirpiklerinizi güçlendirecek B ve E vitamini bakımından zengin gıdalar tüketmeniz gereklidir. Ayrıca kulaklarımızı temizlediğimiz kulak temizleme çubuğuyla kirpiklerimize vazelin yada badem yağı sürerek, kirpiklerin güçlenmesini sağlayabiliriz. Günde 2 defa uygulayacağımız bu yöntemle çok kısa süre içinde güçlü kirpiklere sahip olacaksınız. Özellikle akşam yatarken uygulayarak bu şekilde yatmanız ve sabah uyandığınız da ılık su ile yıkamanız güzel sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Yukarıda belirttiğimiz kirpik uzatma yöntemleri doğal olarak sonuç alacağınız en iyi yöntemlerdir. Bunların dışında ek olarak oriflame kozmetiğin kirpik ve saç onarıcı besleyici serum ürünleri kullanabilirsiniz. Bu sayede kirpiklerinizin daha sağlıklı ve kısa süre de uzamasını sağlarsınız.