Diş Beyazlatma, Beyaz ve ışıldayan bir dişe herkes sahip olmak ister. Ama her şey istemekle mümkün olmadığı için diş bakımına dikkat etmeyiz ve ağzımızda kötü bir görüntü yada dişlerimizde sararmaların arttığını görünce hemen harekete geçerek diş beyazlatma yöntemlerini okumaya başlarız. Bu yönde bir arayışınız olduğunu biliyoruz ve size bir kaç adımda nasıl beyaz dişlere sahip olabileceğinizi açıklayalım.

Diş beyazlatma yöntemleri arasında evde uygulayacağınız doğal yöntemler mevcut ancak bizim sizlere önderimiz ağzınızda bir ömür kalacak dişleriniz için bir hekim desteği almanızdır. Bu şekilde doğru tetkikler yapılarak buna göre dişlerinize en az zarar verecek işlemler uygulanabilir. Doğal yöntemlere gelecek olursak bir kaç adımda sizlere açıklayalım.

  • Doğal diş beyazlatma yöntemleri arasında ilk aklımıza gelen dişleri karbonat ile temizlemektir. Diş fırçanız yardımıyla veya parmak ucunuzla dişlerinize uygulama yaparsınız. Diş tabakasında geçici olarak oluşan sararmaların hemen yok olduğunu görebilirsiniz.
  • Diğer bir yöntem ise dişlerimizi tuz ile fırçalamak. Bu uygulamada karbonat gibi kesin ve hızlı sonuç vermektedir. Fırçanıza normal diş fırçaladığınız gibi diş macunu uygulayın ve üzerine biraz tuz dökün. Tadı biraz iğrenç olsa da, Dişlerinizi bu şekilde fırçalarsanız beyazlık etkisini hemen görebilirsiniz.

Yukarıda sadece iki seçenek sunmamız her ikisininde etkili bir diş beyazlatıcı etkisi olmasındandır. Bunlara ilave olarak dikkat etmemiz gerekenler düzenli diş fırçalamak ve kullandığımız diş fırçasını en fazla 3 ayda bir değiştirmek olmalıdır. 3 aydan daha fazla kullanılan diş fırçaları etkisini kaybetmiş olacağından, diş fırçalamamızın da bir önemi kalmayacaktır.