Allık Sürme Teknikleri, Makyaj yapan kadınların en çok zorlandığı detaylardan birisi de yanaklara veya elmacık kemiğine uygulanan allık’tır. Uygulayacağınız allık ile çok güzel bir görüntü elde edebileceğiniz gibi, uygulanacak yanlış bir teknik sonucu tüm makyajınızı heba edebilirsiniz.

Her yüz çeşidine uygulanan makyaj renkleri farklı olduğu gibi yüze uygulanacak allık türü de cilt renginize yada makyajınıza göre değişmektedir. Özellikle ten renginize yada elmacık kemiğine uygulayacağınız allık ile çok yaşlı veya yüzünüzün çok kilolu görünmesine sebep olabilirsiniz. Allık Sürme Teknikleri nelerdir diye merak ediyorsanız aşağıda ki adımları düzgün uyguladığınızdan emin olmanız gerekmektedir.

  • Oval ve yuvarlak bir yüze sahipseniz, Allık sürerken öncelikle elmacık kemiği altından başlanmalı ve saç faullerinin olduğu yöne doğru V açısıyla uygulamanız gereklidir. Bu saye de yuvarlak olan yüz hattınızın uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Kare ve Dikdörtgen bir yüze sahipseniz, Allık fırçanızı göz altından başlayarak elmacık kemiğinize doğru yani yukarıdan aşağıya olacak şekilde uygulamanız gerekmektedir.

Tüm bunların yanında yüzünüze allık uygularken olur da ölçüyü biraz fazla kaçırırsanız fırçanıza dökeceğiniz pudra ile bu hatayı geri alabilirsiniz. Allık seçiminiz de nemli ve yağlı bir cilde sahipseniz krem allık, kuru bir cilde sahipseniz toz allık kullanmanızı öneririz. Ayrıca allık uygulayacağınız fırça da geniş bir yüze sahipseniz geniş uçlu makyaj fırçası, dik bir yüze sahipseniz dar uçlu makyaj fırçası kullanmanızı öneririz.