Ağda Sonrası Tahriş her kadının sık sık karşılaştığı bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Hassas bir cilt yapısına sahipseniz ağda sonrası cildinizin tahriş olması kaçınılmaz bir sondur maalesef. Peki bu sorundan nasıl kurtulabilirim diye merak ediyorsanız cevabı yazımızda.

Ağda kullanımından dolayı cildinizin tahriş olmasının 2 ana sebebi bulunmaktadır. Bunlardan ilki yanlış bir ağda uygulaması yaptığınızdandır. Yanlış uygulamadan kasıt cildinizin herhangi bir bölgesine uygulayacağınız sir ağda sonucunda, ağdanın sıcak olarak uygulanması veya uyguladığınız alan üzerinde çok bekletilmesinden kaynaklıdır. Bu konuda çözüm olarak şöyle örnek verebiliriz; Ağdayı uygulayacağınız alan ince deri diye tabir ettiğimiz bir bölge ise, ağdanın sıcak olmaması ve uyguladığınız bölge üzerinde çok bekletilmemesi gereklidir. Sıcak uygulanan ağda ince deri üzerinde yanık ve ilerleyen zamanlarda cilt lekeleri oluşturur, çok kuruyan ağda ise çekme sırasında cildin daha çok tahriş olmasına sebep olur. Bu konuda en büyük çözüm ağda sonrası uygulanacak buz ile soğutma yöntemidir. Ağda sonrası tahriş‘e yol açan İkinci ana sebep ise uyguladığınız ağdanın kalitesi yada uyguladığınız yöntemdir. Vücuttaki istenmeyen tüyleri almak için kullanılan sir ağda, soğuk ağda yada epilasyon seçimleri arasında cilt yapınıza bağlı olarak en az zarar veren seçenek seçilmelidir. Bu yüzden sir ağda uygulaması sonucu cildiniz hemen kızarıyorsa sir ağda yapmayı bırakmak, soğuk ağda uygulaması sonucu başarılı bir sonuç alamıyorsanız soğuk ağda yapmamak, epilasyon uygulaması sonrasında yine aynı şekilde sorunlar ile karşılaşıyorsanız epilasyon kullanmayı da bırakmanız gerekir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi cildinizde bu tür sorunları aşmak için en önemli kural size iyi gelen bir seçenek ile devam etmenizdir. Belirtilen tüm uygulamalar sonucu cildinizde halen sorunlar oluşuyorsa istenmeyen tüyleriniz için en iyi yöntemin lazer epilasyon olacağını bilmelisiniz ve bir kaç seans uygulayarak bu sorundan uzun bir süre kurtulabilirsiniz.